Odkryj Magię Bieszczad

Atrakcje w Stokrotka Bieszczady

Zapraszamy do odkrycia wyjątkowych atrakcji, które sprawią, że Twój pobyt w Stokrotka Bieszczady będzie niezapomniany.

Zanurz się w przygodzie

Przykładowe atrakcje

Trasy rowerowe
1. Trasa szlaku: Ustrzyki Dolne -Brzegi Dolne – Łodyna – Brelików – Ropienka – Krościenko – Bandrów – Hoszów – Równia
  • Długość trasy: 70 km
  • Oznakowanie: niebieski
2. Trasa szlaku: Ustrzyki Dolne – Hoszów – Masyw Żuków – Ustjanowa Górna – Ustrzyki Dolne
  • Długość trasy: ok. 25 km
  • Oznakowanie: czerwony
3. Trasa szlaku: Teleśnica – Łobozew – Bóbrka – Uherce – Lesko – Postołów
  • Długość trasy: ok. 35 km
  • Oznakowanie: niebieski
4. Trasa szlaku: Chrewt – Teleśnica Oszwarowa- Czarna Dolna – Czarna Górna
  • Długość trasy: ok. 23.5 km
  • Oznakowanie: czerwony
5. Trasa szlaku: Uherce – Orelec – Bóbrka – Łobozew – Ustjanowa Dolna – Stefkowa – Olszanica – Uherce
  • Długość trasy: 30 km
  • Oznakowanie: niebieski

To tylko przykładowe trasy, które prowadzą raz dolinami górskich potoków a raz asfaltową nawierzchnią. Jednodniowe wycieczki rowerowe można zmieniać i urozmaicać po drodze z jazdą konno lub wyprawą kajakiem w głąb Jeziora Solińskiego.

Zachęcamy również do dalszych wypraw rowerowych np. Góry Słonne, wycieczki wokół Ustrzyk Dolnych (Krościenko) a także w okolice Otrytu oraz Doliny Sanu.

Oferujemy nowy, wysokiej jakości sprzęt:

  • rowery trekkingowe (damskie oraz męskie) 21-biegowe
Wyciągi narciarskie

Laworta

To największy w Bieszczadach wyciąg krzesełkowy. Główna trasa stoku posiada homologację „FIS”. Stok jest oświetlony i sztucznie śnieżony. Stacja oferuje wypożyczalnie i serwis sprzętu.
Laworta posiada trzy wyciągi:

  • krzesełkowy o długości 1300 metrów – zdolność przewozowa: 1200 osób/h
  • orczykowy o długości 1250 metrów – zdolność przewozowa: 1100 osób/h
  • orczykowy o długości 300 metrów (dla początkujących) – zdolność przewozowa: 350 osób/h

Główna trasa o długości 1250 metrów posiada homologację „FIS” na slalom i slalom gigant. Różnica wzniesień wynosi 256 metrów.
Stoki są oświetlone, sztucznie śnieżone i ratrakowane. Stoki zabezpieczane są przez ratowników bieszczadzkiej grupy GOPR. Do dyspozycji narciarzy  wypożyczalnia i serwis sprzętu.

www.LawortaSki.pl

Gromadzyń

Stacja Narciarska „Gromadzyń” posiada jeden wyciąg krzesełkowy, dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów i wyciąg mały o długości 200 metrów. Dodatkowo stacja dysponuje wyciągiem taśmowym.
Na stoku znajdują się trzy trasy:

  • trasa I   – 750 m – posiada homologację „FIS” na slalom
  • trasa II  – 800 m
  • trasa III – 900 m

różnica wzniesień 164 metry.
Trasy są oświetlone, sztucznie śnieżone i ratrakowane.  Stacja posiada wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarską X-Scream. Stoki zabezpieczane są przez ratowników bieszczadzkiej grupy GOPR i PCK.

www.Ustrzyki-Narty.pl

Weremień Lesko-ski

Wyciąg składa się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 – 680m, trasa 2 – 750m), z których każda może obsłużyć do 750 narciarzy na godzinę. Stok, na którym położone są wyciągi jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i przygotowywany ratrakiem. Idealny dla rodzin z dziećmi.

www.LeskoSki.pl

Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski Wańkowa

To dwie szerokie, bezpieczne trasy o długości 1200m każda, przygotowywane przez 2 ratraki. Jeden ze stoków jest sztucznie oświetlany.
Do dyspozycji narciarzy są 2 wyciągi orczykowe o zdolności przewozowej 2000os./h, a także wyciąg o długości 150m z myślą o dzieciach i początkujących narciarzach.
Posiadamy system sztucznego dośnieżania stoków, który pozwoli nam przy mroźnej, suchej zimie zapewnić dobre warunki na trasach.

www.Bieszczad.Ski

Ścieżki dydaktyczne

Bieszczadzkie ścieżki przyrodniczo – dydaktyczne przygotowywane są dziś dla turystów poszukujących głębszego kontaktu z dziewiczą przyrodą górską.

W naszej okolicy znajdują się:

1. Ścieżka przyrodnicza „Ustjanowa – Holica” (niebieski)
2. Szlak spacerowy Ustrzyki Dolne – Kamienna Laworta – Mały Król – Ustrzyki Dolne (czerwony)
3. Szlak spacerowy Ustrzyki Dolne – Kiń – Orlik – Jasień (niebieski)
4. Szlak spacerowy Ustrzyki Dolne – Gromadzyń – Jasień – Ustrzyki Dolne (biały)
5. Szlak spacerowy Kamienna Laworta – Strwiążek – Mały Król (zielony)
6. Szlak spacerowy wokół Jeziora Myczkowieckiego (niebieski)
7. Ścieżka spacerowa Solina – Jawor – Solina – Polańczyk – Solina (czerwony)
8. Ścieżka spacerowa wokół Polańczyka Zdroju (zielony)
9. Ścieżka spacerowa wokół Polańczyka (żółty)
10.Ścieżka przyrodnicza Bóbrka – Orelec – pasmo Żukowa (zielony)
11.Ścieżka przyrodnicza Bóbrka – Myczkowce – Orelec – pasmo Żukowa (zielony)
12.Ścieżka przyrodnicza Pasmo Żukowa – Uherce Mineralne – ORW „Caritas” – Myczkowce (zielony)
13. Szlak architektury sakralnej – cerkwie w Bieszczadach.

Trasa krajoznawcza prowadzi przez Wschodniobeskidzki Obszar Chronionego Krajobrazu malowniczymi dolinami rzek i potoków w sąsiedztwie Jeziora Solińskiego i pozwala na szybkie poznanie podczas wycieczki samochodowej lub rowerowej najcenniejszych – ocalałych po ostatniej wojnie – zabytków architektury drewnianej bądź murowanej.

Zapora wodna w Solinie i Myczkowcach

Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce. Pięknie położone zbiorniki wodne stały się ulubionym miejscem odwiedzin dla turystów. Na obrzeżach jeziora powstała duża baza noclegowa i gastronomiczna. Na Jeziorze Solińskim organizowane są różnego rodzaju zawody pływackie i żeglarskie. Z dużym zainteresowaniem turystów spotkała się możliwość zwiedzania wnętrza zapory – co jeszcze do niedawna było niemożliwe.

 

W Ustrzykach Dolnych znajduje się basen sportowy

(o wymiarach 25 m x 12,5 m , głębokość 1,20 – 1,80 m ) oraz basen rekreacyjny z atrakcjami typu bicz wodny, gejzer. Największą atrakcją dla dzieci i dorosłych jest zjeżdżalnia ( 61 m) oraz minizjeżdżalnia dla dzieci ( 1 rok – 6 lat). Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa doświadczona kadra sześciu wykwalifikowanych ratowników. Na powierzchni ponad 1832 m2 znajduje się hala basenowa, sauna, solarium, masaż suchy, siłownia rekreacyjno – rehabilitacyjna, salon gier zręcznościowych i intelektualnych; profesjonalny stół bilardowy, bilard oraz stół piłkarski, ponadto kawiarnia – herbaciarnia, lodziarnia, kawiarenka internetowa. Organizowane są także kursy nauki pływania dla dzieci i dorosłych. Prawdziwy komfort kąpieli zapewnia nowoczesna i bezpieczna dla zdrowia technologia oczyszczania wody.
Obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny BPN w Ustrzykach Dolnych
Powstałe na początku lat 70. jest obecnie jednym z największych muzeów przyrodniczych w Polsce. Na trzech piętrach urządzono kilka ekspozycji tematycznych (stałych i czasowych). Przeciętnego turystę na pewno najbardziej zainteresuje wystawa pt. „Flora i fauna Bieszczadów” prezentująca najbardziej charakterystyczne dla przyrody Bieszczadów gatunki roślin i zwierząt puszczańskich. Możemy tu zobaczyć bogatą kolekcję dużych ssaków i ptaków, m.in. niedźwiedź, wilk, ryś, żbik, żubr, jeleń, orzeł przedni, puchacz, puszczyk uralski. Z kolei wystawa „Geologia Bieszczadów” zapozna nas z procesami górotwórczymi, które doprowadziły do powstania Bieszczadów. Ułatwią to liczne tablice, plansze i schematy. Do obejrzenia również próbki skał i minerałów oraz profile glebowe

TRASY  MAGICZNE rakiety śnieżne

Zachęcając do spacerów i wypraw w bieszczadzkie pustkowia nie proponujemy Państwu wyłącznie zwykłych przejść trackingowych czy rowerowych. Na naszych trasach chcemy pokazać Wam, obok malowniczych i niepowtarzalnych pejzaży górskich, miejsca, które kiedyś tętniły życiem i tworzyły BIESZCZADY – wspaniałą krainę Bojków i Łemków. To miejsca magiczne dla kultury, fascynujące – czasem święte. Poznajcie z nami ten zapomniany trochę świat ? może wzbogaci Wasze dusze.

Trasy z rakietami śnieżnymi
Pamiętajmy, że marsz w rakietach, zwłaszcza po świeżej pokrywie śnieżnej, jest zawsze wolniejszy i wymaga większego wysiłku. Dlatego czasy przejścia zostały zweryfikowane pod tym kątem. Znajome z letnich wędrówek ścieżki, pozornie łatwe – w zimie mogą zamienić się w trudno dostępne trasy.
Ostrożności nigdy za dużo! W trasę (oprócz odpowiedniego ubrania) zabieramy latarkę, zapałki, termos i mile widziany telefon komórkowy. O wyjściu powiadamiamy gospodarzy. Czekamy z ciepłym obiadem!

I. Trasa ŻUKÓW- HOLICA  platforma widokowa.

Żuków to jedno z dłuższych pasm górskich w Bieszczadach. Przejście jego grzbietem daje niezapomniane wrażenia. W przeszłości biegł tędy trakt, stały dwie karczmy a większość wzniesień (trudno uwierzyć) była nie zalesiona.
Wyjście na trasę rozpoczynamy z naszego gospodarstwa w kierunku wschodnim. Przejście na Holice (762 m) najwyższe wzniesienie Żukowa. Stąd kilkaset metrów w dół dochodzimy do platformy widokowej, z której rozciąga się wspaniały widok w kierunku południowym na pasmo Połonin Wetlińskiej, Caryńskiej, Tarnicy, Halicza. W dole Jezioro Solińskie. Jeszcze trudniej uwierzyć, że w miejscu tym startowały niegdyś szybowce i padły wszystkie rekordy przedwojennej Polski w lotach. To prawdziwa bieszczadzka mag(i)ja. (czas przejścia ok. 3 h.) Powrót tą samą drogą. Trasa średniej trudności.

II. Trasa TYSKOWA – ŁOPIENKA – TYSKOWA

Początek trasy w malowniczej dolinie nieistniejącej już wsi Tyskowa. Wyjście na przełęcz Hyrcza (692 m). Po drodze murowana kapliczka z XVIII wieku. Zejście do doliny Łopienki. Z góry rozległy widok na jedną z najpiękniejszych dolin w Bieszczadach. Z dawnej zabudowy wsi pozostała jedynie murowana cerkiew z 1829 r. Odbudowana na przełomie XX/XXI w. Sporadycznie odbywają się w niej msze. Powrót do Tyskowej tą sama trasą. (czas przejścia ok. 3 h.) Trasa średniej trudności.

III. Trasa BYSTRE – BESIDA – BYSTRE

Bystre (k. Czarnej) to położona na uboczu w  malowniczej dolinie wieś. Marsz rozpoczynamy spod pięknej, opuszczonej od lat cerkwi. Łatwe wejście na wzniesienie Wiucze (650 m) i wspaniała panorama na dawną krainę lipecką i grupę połonin bieszczadzkich również po ukraińskiej stronie! Przy dobrej pogodzie bez problemu podziwiamy pasma Wetlińskiej, Caryńskiej, Tarnicy, Halicza a bardziej na wschód najwyższy szczyt Bieszczadów Pikuj (1408 m), Starostynę, Żurówkę, Wielki Wierch. Dalej trasa biegnie na zachodnią stronę doliny Bystrego. Tu, na zboczach Beskidy, pod lasem punkt widokowy skąd podziwiamy Wschodnie Bieszczady z dominującym na horyzoncie szczytem Paraszki ( 1271 m), a to już Beskidy Skolskie! Zejście do wsi polami i starymi drogami pod cerkiew (czas przejścia ok. 3 h.) Trasa średniej trudności.<

IV. Trasa NA POŁONINĘ  WETLIŃSKĄ

Trudno wyobrazić sobie Bieszczady bez połonin. Jednak standardowe wejście na Połoninę Wetlińską może okazać się zimą nie lada wyzwaniem. Wchodzimy klasycznie z parkingu na przełęczy Wyżniej szlakiem żółtym. Wyjście pod schronisko na Połoninie Wetlińskiej (1228 m). Z góry panorama całych Bieszczadów a na wschodzie Pikuj, Ostra Hora, Połonina Równa, Borżawa. Przy dobrej pogodzie na wschodzie widać Gorgany a na zachodzie Tatry!
Powrót tą samą trasą. (czas przejścia ok. 3 – 4 h.) Trasa trudna.

01

Ścieżki dydaktyczne

02

Trasy rowerowe

03

Wyciągi narciarskie

04

Wycieczki górskie

Przegląd Naszych Atrakcji

Galeria zdjęć Stokrotka Bieszczady

Zarezerwuj swój wypoczynek już dziś!

Odkryj pełnię relaksu i przyjemności w Stokrotka Bieszczady. Skorzystaj z naszego basenu, odpręż się w saunie i ciesz się wszystkimi udogodnieniami, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Nie czekaj, zarezerwuj swój pobyt i doświadcz niezapomnianych chwil w sercu Bieszczad!